Płyty główne Socket sWRX8

Te płyty główne są oparte na chipsecie AMD WRX80 i są przeznaczone dla procesorów AMD Ryzen Threadripper Pro trzeciej generacji. WRX80 jest jedynym chipsetem dla tych procesorów. Te konkretne płyty to pełnowymiarowe konstrukcje ATX lub większe z maksymalnymi możliwościami rozbudowy.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakiej płyty głównej potrzebuję?

Po pierwsze, musisz zdecydować się na chipset (co jest związane z Twoimi potrzebami i budżetem). Płyty główne AM4 są dostępne z różnymi chipsetami, od podstawowego A320, poprzez średni B450, aż po flagowy X570. Płyty główne A320 są przeznaczone przede wszystkim do lekkiego użytku w środowisku biurowym lub domowym. Płyty główne A320 nie oferują obsługi wielu procesorów graficznych (AMD Crossfire i Nvidia SLI). Płyty główne B450 oferują więcej funkcji niż płyty główne A320 i w zależności od modelu oferują obsługę AMD Crossfire multi-GPU. Płyty główne X570 oferują jeszcze więcej funkcji w porównaniu z płytami głównymi B450, takich jak dodatkowe gniazda M.2 i obsługa Nvidia SLI.

Czy potrzebuję Mini-ITX, Micro-ATX czy ATX?

To zależy od Twojej obudowy. Zazwyczaj płyta główna mniejsza od Twojej obudowy zmieści się, ale możesz stracić pewne możliwości rozbudowy i funkcje. Ogólnie zaleca się kupno płyty głównej, która najlepiej pasuje do Twojej obudowy - i vice versa.

Czy kupno droższej płyty głównej zapewni mi lepszą wydajność?

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli chcesz używać szybkiej pamięci RAM i podkręcać procesor AMD, to najprawdopodobniej zauważysz poprawę wyników podkręcania w porównaniu z tańszą płytą główną.

Czy potrzebuję płyty głównej X399/TRX40 dla mojego procesora Threadripper?

Tak, będziesz potrzebował płyty głównej X399/TRX40, aby używać procesora Threadripper. Płyty główne X399 i TRX40 kosztują więcej niż ich mainstreamowe odpowiedniki, ale wraz ze wzrostem ceny pojawiają się dodatkowe funkcje. Na przykład płyta główna Gigabyte TRX40 DESIGNARE RGB sTRX4 XL-ATX posiada dwa porty Gigabit ethernet i WiFi 6

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl