Płyty Główne Socket 2066

Chipset X299 to flagowy model firmy Intel przeznaczony dla ekstremalnych systemów stacjonarnych, w tym komputerów do gier i stacji roboczych do tworzenia zawartości. Dzięki gniazdu LGA 2066 chipset ten obsługuje najpotężniejsze procesory firmy Intel z serii Skylake X i Kaby Lake X. Obsługuje czterokanałową pamięć DDR4, zapewniając niezrównaną przepustowość pamięci. Dzięki dostępności nawet 44 linii PCI-E 3.0, płyty główne zapewniają ogromną przepustowość dla konfiguratorów SLI i CrossFireX, oferując nieograniczoną wydajność w grach i aplikacjach do tworzenia treści graficznych. Dzięki dużej ilości portów USB 3.0, SATA 6Gb/s oraz funkcji overclockingu, te płyty główne stanowią doskonałą platformę dla wydajnych komputerów stacjonarnych. Te konkretne modele X299 są w formacie ATX lub większym dla pełnowymiarowych komputerów stacjonarnych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Płyty Główne Intel

IT-Setup oferuje płyty główne ze wszystkimi obecnymi typami gniazd, których Intel używa dla swoich procesorów - LGA1151 (Celeron, Pentium, i3, i5, i7, i9 oraz Xeon), LGA2066 (i7 oraz i9) oraz LGA3647 (Xeon) - od wielu marek, takich jak Asus, MSI, Gigabyte i ASRock. W zależności od Twoich potrzeb IT-Setup może zaoferować płyty główne Intel w formacie Mini-ITX, Micro-ATX, ATX i E-ATX.

Jakiej płyty głównej potrzebuję?

Po pierwsze, będziesz musiał zdecydować się na chipset (co jest związane z Twoim procesorem i budżetem). Płyty główne LGA1151 wykorzystują bardziej popularne chipsety, LGA2066 - chipsety z wyższej półki, a serwerowe LGA3647 - znów inne. Płyty główne z chipsetem Z590 zazwyczaj oferują najwięcej funkcji w porównaniu do innych chipsetów mainstream. Oprócz obsługi high-endowych procesorów LGA2066, płyty główne X299 oferują dodatkowe funkcje, takie jak 3 gniazda M.2 i dodatkową obsługę pamięci RAM w porównaniu z chipsetami mainstreamowymi. Jeśli planujesz używać procesorów Xeon Bronze, Silver, Gold lub Platinum, będziesz potrzebował chipsetu klasy serwerowej (C621) i płyty głównej, takiej jak Asus WS C621E SAGE Dual Socket. Ta płyta główna ma tę zaletę, że można na niej zainstalować dwa procesory LGA3647, co zapewnia dodatkową moc obliczeniową do wykorzystania w stacjach roboczych lub serwerach.

Czy potrzebuję Mini-ITX, Micro-ATX czy ATX?

To zależy od rozmiaru Twojej obudowy. Zazwyczaj płyta główna mniejsza od obudowy zmieści się, ale możesz stracić pewne możliwości rozbudowy i funkcje. Ogólnie zaleca się kupno płyty głównej, która najlepiej pasuje do Twojej obudowy.

Czy kupno droższej płyty głównej zapewni mi lepszą wydajność? 

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli chcesz używać szybkiej pamięci RAM i podkręcać procesor Intel 'K', to najprawdopodobniej zauważysz poprawę w wynikach podkręcania w porównaniu z tańszą płytą główną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl