AMD Threadripper

Threadripper to najbardziej wydajny procesor do komputerów stacjonarnych, jaki kiedykolwiek był oferowany w konsumenckich komputerach stacjonarnych. Dzięki nawet 16/32 rdzeniom i 32/64 wątkom istnieje niewiele zadań, których Threadripper nie jest w stanie wykonać - od edycji wideo UltraHD, gier, streamingu i nagrywania, po renderowanie 3D, CAD i wiele innych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Procesory AMD

Firma IT-Setup może pomóc Ci zwiększyć wydajność Twojego komputera dzięki procesorom serii, Ryzen i Threadripper firmy AMD. Zarówno procesory z serii Athlon, jak i Ryzen wykorzystują gniazdo AM4, natomiast Threadripper jest unikalny dla gniazda TR4.

Który procesor AMD jest mi potrzebny?

Firma AMD oferuje szeroką gamę procesorów, od podstawowych z serii Athlon, których cena zaczyna się już od kilkuset złotych, przez Ryzen zapewniające świetne, wszechstronne wrażenia, aż po high-endowe Threadripper.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz do pracy na swoim komputerze, to przeglądanie stron internetowych, oglądanie YouTube lub Netflix i pisanie dokumentów tekstowych, najlepszym wyborem będą podstawowe procesory AMD serii Athlon. Układy z serii Athlon są dostępne w wersjach dwu- i czterordzeniowych. Wszystkie jednostki z serii Athlon są wyposażone w zintegrowany układ graficzny Radeon, przy czym warianty czterordzeniowe mają bardziej wydajny układ GPU Radeon R7, który jest odpowiedni do nie wymagających gier.

Jeśli Twoje potrzeby są bardziej wygórowane, procesory Ryzen firmy AMD stanowią kolejny poziom w ofercie firmy AMD. Procesory Ryzen 3, 5, 7 i 9 zapewniają wyższą wydajność i są bardziej odpowiednie do pracy wielozadaniowej, gier - oraz do renderowania Ryzen 5, Ryzen 7 i Ryzen 9. Należy pamiętać, że procesory Ryzen, których oznaczenie nie kończy się na literze "G", nie zawierają zintegrowanego układu graficznego - są one przeznaczone raczej dla osób, które chcą połączyć procesor z dedykowanym układem graficznym. Procesory Ryzen 3 2200G i Ryzen 5 2400G wyposażono w wydajne zintegrowane układy graficzne Radeon RX Vega, które sprawdzą się w umiarkowanych grach. Ryzen 7 5800X wyposażony jest w 8 rdzeni i 16 wątków z wysokim zegarem turbo, co zapewnia dobrą wydajność zarówno w grach, jak i w ciężkiej pracy wielozadaniowej.

Jeśli potrzebujesz najwyższej wydajności, Threadripper firmy AMD zapewni Ci ją. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze wrażenia z pracy w trybie multi-GPU lub potrzebujesz dodatkowych szyn PCIe ponad to, co oferuje Ryzen, Threadripper 3960X zapewnia wydajność zbliżoną do 5950X, oferując jednocześnie dodatkowe szyny PCIe. Threadripper 3970X i 3990X to odpowiednio wielowątkowe procesory, które idealnie nadają się dla osób oczekujących najwyższej wydajności w wielozadaniowości i renderowaniu. Procesory AMD Threadripper 3. generacji oferują do 64 rdzeni / 128 wątków dla ekstremalnej wydajności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl